Proporcje. Temat istotny.

Jak ważne są proporcje i dopełnienie stylu wie każdy.

sportIstotna rolę w naszym życiu odgrywa procent. Każdy chce, każdy pragnie i każdy dąży do stu. Jest to czasem ponad nasze siły, ponad możliwości. Jednak jeśli przyjrzeć się temu z drugiej strony staramy się ulepszać, motywować i konkurować [zdrowo] z innymi. My kobiety prześcigamy się w stylizacjach i figurze. Jak wiadomo zdrowie jest ważne i strasznie propaguje to. Jednak w pewnym momencie wymyka się to z pod kontroli. I z pięknych smukłych, jędrnych ciał stajemy się małą szafką z mięśniami jak Pudzianowski. Po pierwsze przestaje być to atrakcyjne a po drugie po pewnym czasie zacznie być szkodliwe.

Zdrowie i moda.

Stylizacja zawsze rządzi się swoimi prawami, które zachwiali producenci. Zmieniając rozmiarówki wpływając na kobiety aby chudły. Jest to zabieg jak dla mnie mający spowodować te same zyski za mniejsze zużycie materiału. Samo to źle odbija się na psychice szczególnie nastolatek. Sama moda to tylko idealne stylizacje, co tylko wydaje się łatwe. To nie jest łatwe aby dobrać spodnie do butów, wszystko musi perfekcyjnie wyglądać, gdyż czasy wtop i szerokich spodni z czółenkami minęły bezpowrotnie. A pewne dobrane rzeczy wyglądają przekomicznie. Szczególnie polskie były gwiazdy pop, które kiedyś i dziś zaskakują swoimi pomysłami.

Sama decyduj, nie inspiruj się nikim.

Oczywiście w ramach rozsądku. Omijanie pewnych „kontrowersyjnych” gwiazd mających wybujanie pojęcie o modzie i o sylwetce doprowadzając się do pseudo szczupłych, czasem wygłodzonych przez dni super diet. W ostateczności wpadanie w skrajność jest też błędne. Starajmy się mieć umiarkowaną i zdrową sylwetkę, skończmy wzorować się na super bicepsach i sześciopakach. Lepiej być szczupłych i dobrze wyglądać niż być albo nierozsądnie otyłym albo bardzo błędnie szczupłym. Z jednym i drugim wiążą się choroby. Sama moda pokazuje daje nam te coraz szczuplejsze modelki jednak są te , które pokazują że normalny wygląd jest o niebo lepszy. A ciuchy nazywane size plus są już coraz pokazywane na niższych rozmiarówkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *