Koszulki w galaktyczne wzory – jak stworzyć

Jednym z najfajniejszych wzorów, którymi możesz ozdobić swoje koszulki damskie ze sklepu https://zoio.pl/odziez-damska/koszulki jest galaktyka, która naśladuje wygląd nocnego nieba. Można to łatwo zrobić na każdej czarnej bawełnianej koszulce. Możesz nawet spróbować otworzyć swój własny biznes, i ozdabiać koszulki znajomych, rodziny i klientów.

Musisz położyć ją na dużej plastikowej torbie – i umieścić coś wewnątrz koszulki dla ochrony, może kawałek kartonu lub inną plastikową torbę. Nie chcesz, aby wybielacz i farba ociekały na podłodze lub przeciekały przez koszulę.

koszulkiPrzygotuj mieszaninę wybielającą – użyj siedmiu części wybielacza i trzech części wody. Wlej tą mieszaninę do butelki z rozpylaczem, której nigdy nie używasz – stary sprej do okien działa dobrze. Losowo spryskaj koszulę roztworem wybielacza – w ten sposób powstaną „gromady gwiazd”. W przypadku większości czarnych koszul oznacza to rdzawoszary kolor pomarańczowy, charakterystyczne przebarwienia wybielacza. Powoli pojawią się wzory. Jeśli chcesz stworzyć „galaktykę spiralną”, zawiąż węzeł, skręcając tkaninę w jednym miejscu i spryskaj ją wybielaczem – ale pamiętaj, aby nie przesadzić. Wybielacz w naturalny sposób przeżera się przez tkaninę koszulki.

Następnie możesz pozwolić, aby wybielacz naturalnie wyschnął na słońcu lub użyć suszarki do włosów, aby przyspieszyć ten proces. Należy pamiętać, że wybielacz jest toksyczny, dlatego przed dodaniem gwiazd należy twoje koszulki damskie wyprać, wypłukać i wysuszyć.

Aby dodać gwiazdki wystarczy wziąć starą szczoteczkę do zębów i zanurzyć ją w białej farbie do tkanin. Machnij szczoteczką, przetrzyj palcem po włosiu – tak, aby na koszulce pojawiły się małe kropki. Pojawią się większe plamy lub kropelki i nie należy ich usuwać – wystarczy je po prostu nacisnąć bawełnianym wacikiem lub dłonią. Nie zdejmuj ich z koszulki, po prostu przyciśnij. Możesz dodać większe plamki farby, aby reprezentować grupki gwiazd, ale nie przesadzaj z tym. Teraz twoja koszulka z wzorem galaktyki powinna być gotowa. Osusz ją i możesz oczywiście powtórzyć proces. Każda koszula będzie niepowtarzalna. Możesz użyć pędzla z gąbki lub farby w sprayu z tkaniny, aby dodać więcej koloru i stworzyć więcej gromad gwiazd, ale nie musisz tego robić.